Krank Sensörü Arıza Nedenleri

Krank sensörü yakıtı etkiler mi sorusuna vereceğimiz cevaba ek olarak, bu gelişmiş teknoloji ürününün motora olan katkısını çok iyi bilmek gerekir. Arıza durumunda yakıt sarfiyatında artışla beraber pek çok olumsuz durumun ortaya çıkması söz konusu olur. Araçtan beklenen performansa ulaşmak için krank mili sensörünün hatasız çalışması ve motor kontrol ünitesine en doğru bilgiyi hemen vermesi gerekir.
Arızalı bir krank sensörü, yakıt tüketimini artırabilir. Bunun nedeni, arızalı sensörün ECU'ya yanlış bilgi göndermesi ve ECU'nun buna göre yanlış ayarlar yapmasıdır. Örnek olarak arızalı bir krank sensörü ECU'ya motorun krank milinin normalden daha hızlı döndüğünü bildirebilir. Bu durumda ECU, motorun daha fazla yakıt ihtiyacı olduğunu düşünerek enjeksiyon sistemine daha fazla yakıt enjekte etmesi için talimat verir. Bu da yakıt tüketiminin artmasına neden olur.

Krank Sensörü Arıza Nedenleri

Krank Sensörü Arızasında Ne Yapmak Gerekir?

 Krank sensörü yakıtı etkiler mi ve arıza olursa nasıl belirtiler ortaya çıkar şeklindeki sorulara cevap vermek durumundayız. Bu konuda arıza ortaya çıktığında;

  • Araçlar düzenli marş alma sorunları yaşar.
  • Hızı sabitleme konusunda sıkıntı yaşar.
  • Motor kontrol sembolü ekranda devamlı olarak aktif olur.
  • Beklenmedik şekilde motor stop eder.
Buna bağlı olarak araçta yaşanan yakıt sarfiyatı artışı sürücüleri uyaran en önemli belirtiler arasında bulunur. Genel olarak bu tür önemli sorunlardan uzak kalmak adına periyodik bakım süreçlerine dikkat etmek gerekir. Bu hususa dikkat edilecek olursa sorunların erken dönemde daha uygun şekilde çözüme kavuşması söz konusu olacaktır.
Krank sensörü arızası durumunda işin uzmanı olan servisten yardım almak gerekir. Aracın düzenli çalışmasını sağlayan en önemli parçalardan biri krank milidir. Bu milin hareketlerini en iyi şekilde takip eden ve motor kontrol ünitesine doğru bilgi ileten krank sensörü, bir araç için hayati önem taşıyan sistem bileşenidir. Burada ortaya çıkan arızaların hızlıca çözüme kavuşturulması gerekir. Uzman ekiplerimiz böylesine önemli bir teknik konuda oldukça geniş ve avantajlı bir donanıma sahiptir. Modern servis istasyonlarımız bu tür konuların çözümünde siz müşterilerimize büyük avantajlar sağlar.

Krank Sensörü Arızasında Ne Yapmak Gerekir?
Hemen Ara Yol Tarifi
X